Online lékárna Blog
-
Vznik problémů s potencí značně snižuje kvalitu života muže. Stává se více strnulým v komunikaci se ženami. Absence pravidelného sexu způsobuje napětí ve vztazích s milovanou a často vede k rozcházení. Čtěte více »
-
Správně ztrácíte váhu Tablety na hubnutí, trénink, dieta - když použijete oba tyto způsoby, můžete si být jisti úspěchu. Čtěte více »
-
Candidóza (Afty). Candidóza jsou vřídky, které se nacházejí na sliznici dutiny ústní, na rtech a na jazyku. Neohrožují sice na životě, ale jsou dost bolestivé a mohou omezovat člověka v příjmu potravy a tekutin. Mohou se vyskytovat izolovaně nebo ve větším počtu. Častý výskyt aftů může navíc souviset s jinými chorobami. Čtěte více »
-
Nebojte se lékaře Rozhovor s lékařem Každý praktický či odborný lékař by měl každému muži pomoci navázat rozhovor o jeho potížích v oblasti intimního partnerského života. Lékař je tu od toho, aby nám pomáhal, zároveň musí za každou cenu zachovávat lékařské tajemství a měl by být tím, kdo vyslechne naše starosti, ať již jsou sebedelikátnější. Nestyďte se u lékaře otevřeně promluvit. Pokud je přítomna sestra a vadí Vám její přítomnost, můžete naznačit lékaři, že s ním chcete mluvit o samotě. Čtěte více »
-
Alergeny při kontaktu s organismem zdravého jedince nevyvolají žádnou odezvu v imunitním systému. Imunitní systém alergiků naproti tomu na kontakt i s malým množstvím alergenu reaguje za vzniku charakteristické reakce:začne vytvářet specifické protilátky, alergen „zařadí“ mezi nebezpečné látky a při každém dalším setkání s ním se snaží obrannou reakcí o jeho eliminaci. Reakce je skutečně odlišná a zdánlivě nesmyslná. Alergeny nijak postiženou osobu neohrožují (mají nízkou toxicitu). Alergie není v pravém slova smyslu onemocnění, ale změněná reaktivita. Čtěte více »
-
Po zachycení bakteriální infekce se většina lidí okamžitě dostane do lékárny na antibiotika. Použití silných antimikrobiálních látek však není vždy opodstatněné. Koneckonců, léky na choroby způsobené aktivitou škodlivých mikroorganismů se nacházejí ve vaší kuchyni. Čtěte více »
-
Až do počátku 20. století bylo lidstvo bezmocné před bakteriálními infekcemi. Taková onemocnění byla považována za velmi nebezpečnou a často vedla ke smrti pacienta. Primitivní metody léčby nefungovaly a nakažený člověk mohl jen doufat v zásah vyšších sil. Čtěte více »
-
Antibiotika jsou nejúčinnější léky na bakteriální infekce. Antimikrobiální činidla rychle zničují příčinná onemocnění onemocnění a přispívají k léčení pacienta. Používání antibakteriálních léčiv však není vždy opodstatněné. Léky této skupiny mají toxický účinek na tělo, proto je třeba je velmi opatrně používat při léčbě dětí. V jakých případech můžeme užívat antimikrobiální látky, stejně jako bezpečné antibiotika pro děti, budeme dále diskutovat. Čtěte více »
-
Poprvé se informace o neslučitelnosti alkoholu a antibiotik objevily v polovině minulého století. Existuje několik teorií různého stupně spolehlivosti, které vysvětlují, proč se nedoporučuje používat alkohol současně s antimikrobiálními látkami. Někteří připisují autorství vědcům,, kteří chtějí ochránit pacienty před nepříznivým životním stylem. Podle jiné verze lékaři vynalezli zákaz dokonce i během druhé světové války, aby zachránili penicilin. Čtěte více »
-
Objev penicilinu se stal jedním z klíčových událostí v dějinách medicíny. Tato hodnota patří Alexanderu Flemmingovi, který v roce 1928 objevil schopnost plísně zabíjet bakterie stafylokoků. Velký objev nebyl oceněn, dokud v roce 1938 dva vědci na univerzitě v Oxfordu, Howard Florej a Ernstu Čejnu nemohl být vyčištěn první antibiotikum - penicilin. Po 7 letech začala hromadná výroba léku, který zachránil lidi před stovkami nemocí. Práce Alexander Flemming, Howard Flory a Ernest Čejne byly odměněny Nobelovou cenou v roce 1945. Čtěte více »