TOP-10 EFEKTÍVNÍ PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKA

Mnoho produktů rostlinného a živočišného původu má baktericidní vlastnosti. Přírodní antibiotika, i když ne tak účinná jako jejich chemické protějšky, ale stále schopná odrazit snadné bakteriální infekce. Správně vytvářet dietu, každý se může rychle zbavit této nemoci, aniž by způsobil škodu vašemu tělu.

Přírodní antibiotika proti infekcím jsou vyřešena a dokonce je doporučena pro použití mnoha lékaři. Řekneme vám o deseti nejlepších antimikrobiálních přírodních prostředcích v tomto článku.

Grapefruit

Grapefruit si udrží své léčebné vlastnosti déle než ostatní citrusové plody. Zúžení v prosinci má nadále pozitivní vliv na tělo až do poloviny léta. Imunologové doporučují konzumovat polovinu grapefruitu denně, aby se zabránilo infekčním chorobám.

Jeho nejužitečnější součástí jsou semena. Mají silný antibakteriální účinek a pomáhají vyrovnávat se stovkami kmenů patogenů. Výtažek z grapefruitových semen je účinným přírodním antibiotikem pro bronchitidu a jiné běžné infekce. Také lék potlačuje činnost některých virů a hub.

Doma, extrakt z grapefruitu se nedá vyrobit. Přirozená medicína se však prodává v lékárnách a je k dispozici bez lékařského předpisu.

Při použití extraktu z grapefruitových semen je třeba vzít v úvahu dvě věci:

  • Dlouhodobé užívání léčiva umožňuje bakteriím vyvinout odolnost proti němu. Po této léčbě přírodním antibiotikem se stává neúčinným.
  • Extrakt z grapefruitových semen je toxický, proto byste si měli pečlivě přečíst pokyny a dodržovat pravidla daného léku.

Citron

Citron je účinné a bezpečné přírodní antibiotikum pro děti i dospělé. Citrus posiluje imunitu, zabíjí mikroby a viry, zlepšuje práci některých vnitřních orgánů a také zabraňuje vzniku sklerózy.

Citron - nepostradatelný lék na faryngitidu a anginu. Kloktání s citrusovou šťávou zředěnou vodou, odstraňuje zánět a urychluje zotavení z infekce. Můžete také použít lidový recept: pomalu žvýkat citronovou kůru a po této hodině se zdržet jídla. Postup se může opakovat každé tři hodiny.

Propolis

Propolis je přirozené široké spektrum antibiotik. Na rozdíl od grapefruitového hroznového extraktu, přirozené antibakteriální činidlo nezpůsobuje rezistenci bakterií. Při pravidelném užívání propolisové tinktury zůstává její pozitivní účinek nezměněn.

Také přírodní léčivo může být použito jako preventivní činidlo. Chcete-li získat spolehlivou ochranu proti sezónním onemocněním, musíte vypít 10 kapek propolisové tinktury rozpuštěné ve sklenici vody po dobu čtyř týdnů 3x denně.

Česnek

Málokdo ví, že obvyklý produkt poskytuje silný baktericidní účinek a v krátké době zmírňuje infekci. Česnek obsahuje více než 400 užitečných sloučenin, které mají pozitivní vliv na zdraví. Kromě onemocnění bakteriální povahy pomáhá léčit vředy, záškrtu a tuberkulózu. Lékaři také doporučují používat česnek a jako přírodní antibiotikum proti bolesti zubů způsobené tavením.

K léčbě infekcí by měla být použita tinktury nebo esenciální oleje z česneku. V přirozené formě může být přípravek použit k posílení imunity.

Zázvor

Zázvor je jedním z nejužitečnějších přírodních léčivých přípravků. Kořen této rostliny má expektorant, protizánětlivý, antipyretický a antimikrobiální účinek. Zázvor může být použit k léčbě desítek onemocnění, včetně rakoviny.

Kořenový extrakt přírodního antibiotika snižuje aktivitu bakterií a usnadňuje boj proti nemoci. Lék musí být vyhledáván v stacionárních a on-line lékárnách.

Aloe Vera

Rostlina obsahuje 160 aktivních složek, které působí antibiotický účinek. Zvláště cenný je azemanan - látka, která bojuje proti houbám, bakteriím a virům a také posiluje přirozenou obranyschopnost těla. Látka může být přijata na jaře a na podzim, aby se zabránilo rozvoji sezónních infekčních nemocí. Aloe vera má mírný účinek a považuje se za bezpečné přírodní antibiotikum pro děti.

V prodeji můžete často najít drogy, které obsahují extrakt z rostliny. Nicméně nejsou vhodné jako léčivo, protože obsahují příliš málo účinné látky.

Aloe vera je nenáročná rostlina, která se snadno rozvíjí doma. Malé části přírodního antibiotika mohou být přidány do šťávy nebo koktejl, míchat s kefír a minerální vodou. Vezměte směs by měla být jednou denně za 2 polévkové lžíce.

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový je bohatý na vitamíny, mikroelementy a organické kyseliny, které jsou nezbytné pro rozvoj rezistence vůči bakteriálním chorobám. Vzhledem k tomu, že při tepelném ošetření přirozený lék téměř neztrácí své vlastnosti, může být přidáván do čaje nebo dlouhodobě zmražen.

Nejlepším problémem s infekcemi je rakytníkový olej. Vylučuje ohniska onemocnění, zmírňuje zánět a zmírňuje bolest. S faryngitidou, laryngitidou a lézemi horních cest dýchacích, je nutné provádět každodenní inhalace. Dokonce i těžká forma poruchy může být takto léčena.

Skořice

Toto přírodní antibiotikum proti infekcím je již léta známo léku. Skořice je široce používána ve východní lidové medicíně jako antiseptické a antimikrobiální činidlo.

Abychom se v krátké době mohli vypořádat s touto chorobou, měla by být do čaje doplněna příchuť. Pokud je to nutné, můžete připravit řešení pro skvrnitost s přídavkem skořice. Přirozené antibiotikum působí na různé typy bakteriálních patogenů, stejně jako na viry.

Cibule

Přírodní antibiotikum, které nepotřebuje další nápady. Každý ví, že cibule jsou nepostradatelným lékem na angínu, bronchitidu, laryngitidu, faryngitidu a jiné poruchy. Lidé, kteří pravidelně konzumují přírodní medicínu, jsou mnohem méně ochotni trpět nachlazeními.

Phytoncidy obsažené v přípravku stimulují imunitní práci a odstraňují patogeny. Látky, které jsou součástí přírodního léčivého přípravku, zabíjejí dysenterii a tuberkulózní bakterie, stejně jako streptokoky. Zahrnutí antibiotika do stravy vám umožní dlouhou dobu zapomenout na sezónní zdravotní problémy.

Brusinky

Posílení zdraví, ochrana před bakteriálními infekcemi a dalšími chorobami pomohou brusinkám. Chutné a mimořádně užitečné bobule bojuje proti mikroorganizmům v celém těle a zvládá různé nemoci.

Brusinkový džus má škodlivý účinek na bakterie v ústech, v gastrointestinálním traktu, v urogenitálním systému a v respiračních orgánech. Chcete-li zvýšit účinnost nápoje by měla být použita zahřátý a přidat med na to.

Nedávný výzkum ukázal, že brusinky zničí i ty bakterie, které vyvinuly rezistenci vůči chemickým antibiotikům. To činí z bobulí nepostradatelný nástroj v boji proti infekčním chorobám.

Autor článku: Eulah Cwikla