Jak mluvit s lékařem o problému s potenciálem

Jak začít mluvit o problému s lékařem

Začít mluvit o potížích s erekcí může být velmi těžké, je třeba si ale uvědomit, že lékař je tu pro Vás a chce Vám pomoci. Není se čeho bát.

Originál Viagra

100 mg 4 Tablety Podrobněji

Zde jsou uvedeny některé tipy pro zahájení rozhovoru v ordinaci:

  • Již delší dobu mám potíže se zdravím, léčím se s cukrovkou (srdcem... atd.) a zároveň přišly občasné výpadky v manželském životě. Mohl byste mi poradit, co mám dělat? Rád bych byl zase fit...
  • Pane doktore, vím, že mnoho mužů má potíže s erekcí, a slyšel jsem, že je to léčitelné. Co s tím? Nechci, aby přítelkyně věděla, že jsem tady, ale zároveň chci s těmi výpadky něco udělat. Přeci to není normální – všechno vždycky klapalo, hodíme se k sobě, nerad bych, aby náš vztah skončil kvůli „tomu“. Myslel jsem, že erekce a sexuální aktivity klesají až ve stáří..(Lékař by měl na tuto otevřenou zpověď reagovat citlivě a zároveň s nadhledem a vysvětlit pacientovi, že poruchy erekce rozhodně nejsou „výsadou“ jen starších mužů.)
  • Pane doktore, přišel jsem za Vámi s choulostivou věcí. Dlouho jsem to neřešil, ale teď mi to už začíná vadit... V poslední době mám často potíže v intimní oblasti, tak se s Vámi chci poradit...(Nyní již by lékař měl podat pomocnou ruku a cílenými dotazy se ptát na charakter potíží.)

Jak zvolit lékaře

První volba logicky připadá na praktického lékaře. Ten provede první vyšetření a je možné, že Vás pošle ke specialistovi na další vyšetření podle druhu zdravotních obtíží.

Pokud se z nějakého důvodu nechcete svěřit se svým problémem „vašemu“ praktickému lékaři, bez problémů se můžete objednat k sexuologovi, andrologovi nebo urologovi.

Internisté léčí poruchy erekce ve spojitosti např. s vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu, cukrovkou.

Autor článku: Eulah Cwikla